Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

A megújuló energiaforrás olyan közeg, természeti jelenség, melyekből energia nyerhető ki, és amely akár naponta többször ismétlődően rendelkezésre áll, vagy jelentősebb emberi beavatkozás nélkül legfeljebb néhány éven belül újratermelődik.

A megújuló energiaforrások jelentősége, hogy használatuk összhangban van a fenntartható fejlődés alapelveivel, tehát alkalmazásuk nem rombolja a környezetet, ugyanakkor nem is fogják vissza az emberiség fejlődési lehetőségeit. Szemben a nem megújuló energiaforrások (kőszén, kőolaj, földgáz stb.) használatával, nem okoznak olyan halmozódó káros hatásokat mint az üvegházhatás, a levegőszennyezés, vagy a vízszennyezés.

A szél- és napenergia-technológiák alkalmazása lehetőséget ad arra is, hogy az ember saját maga állítsa elő az otthonában használt villamos energiájának, üzemanyagának és vizének egy részét, vagy akár az egészét. A fosszilis tüzelőanyagoktól való elhatárolódás különösen fontos, egyrészt a globális felmelegedés megállítása miatt, másrészt a közelgő olajhozam-csúcs fenyegetése miatt.

A legfontosabb megújuló energiaforrások:

(WIKIPÉDIA)

Megtekintések: 244

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Az alternatív energiák használata napjainkban nem a rövid megtérülési időről,az olcsóságról szól, hanem a környezettudatos életmódról, a környezet védelméről. A
" megéri" kérdés feltételét , a gazdasági szempontok mérlegelését így kell vizsgálni. A megtérülési idő valóban 15-20-év.
Aki megteheti, úgy tervezze házát, hogy annak tájolása-árnyékolása, a FÉNY útja , építőanyag fajtája a legkedvezőbb energia felhasználást segítse. A népi építészetünkből sok tapasztalat és tudás alkalmazható napjainkban. Gondoljátok meg. Mennyi energiát ígényel a tégla égetése, valamennyi korszerű, vagy csak divatos építőanyag előállítása.
És mennyi energiát igényel az épület bontása után a hulladék, a szemét megsemmisítése.
Milyen csodálatos több évezredes építőanyag a vályog. Földből lesz ,s elmultával oda kerülhet vissza. Igaz, kicsit szeszélyes, mert nem szereti a mű anyagokat.
Ki ne élvezte már a hőségben a tornácos házak hűsét, télen a kemence, vagy a kandalló sugárzó melegét.
Okosan tervezett tájolás, zöld növény függönnyel megoldott árnyékolás , vagy a nyári hőség ellen energia faló klímák között választhatunk.

Akit csak a gazdaságos, és esztétikus fűtési rendszer érdekel, annak ajánlom a gyergyószárhegyi kályhaépítő tábort. július 26-ánkezdődik. Bővebbet erről - néhány szépséges kemence tervvel - www.m7design.hu/liksay-kemence.hu/magyar/taborok
Köszönöm, igyekszem.
Nekem is dédelgetett álmom a napkollektor, de még nem valósult meg, csak egy tetőablakot sikerült tavasszal az előszobára tétetnünk, szinte megvilágítja az egész lakást.
A hőszigetelt ablakok is sokat megvédenek a benti melegből.
Mellettünk passzív ház épül, nagy örömünkre, a föld hőjét hasznosítva működik majd.
Sokoldalú, mindenkit érintő témát hozott elénk Mária. Köszönet érte.
Remek , hogy te ezekrol beszelsz , amikrol mar regen kellett volna gondolkodnunk
Kedves Kata már most mindent látok és ne légy elkeseredve István
A minap a parlamentben szólalt fel egy képviselő, hogy a másik ne emlegessen fenntartható gazdasági fejlődést, mert azt a fogalmat senki sem érti. Rövidesen kiderült, hogy alig van, aki érti. Idemásolok egy általam valamikor összeállított "bevezetőt" e területre. Talán nem haszontalan, nehogy valaki így járjon közülünk. Kicsit régi.
Mellékletek:
Ez is idevág.
Mellékletek:
Érdekes milyen kevesen tesznek bármi keveset is a környezetünkért. Nem biztos, hogy nagy beruházások kellenek, elég lenne egy kicsit odafigyelnünk arra, hogy mit eszünk, iszunk, hogyan szemetelünk.
A Magyarországon egy év alatt eladott palackok egymás után helyezve hatszor érnék körbe a bolygót. A Hulladék-munkaszövetség szerint az ásványvizek komoly környezeti terheléssel járnak: a csomagolóanyag előállítása rengeteg nyersanyagot és energiát igényel, károsanyag-kibocsátással jár, és további nehézséget okoz a szállítás, valamint a hulladékkezelés. A palackok 2008 óta nem válthatók vissza nálunk, így a szelektív hulladékgyűjtés igen lassú térnyerése miatt nagy részük még mindig eldobálva, a lerakókban vagy az égetőkben végzi (égetés közben mérgező gázok szabadulnak fel).
Érdemes figyelembe vennünk a palackozás járulékos költségét is, amit mi fizetünk meg vásárlásnál, szemétdíjfizetésnél, a hulladéklerakók építésénél, és természetesen az okozott környezeti károk felszámolásánál is.
Értékelhetnénk, s egyben át is vehetnénk elődeink magatartását, akik semmit sem vettek, amíg a régi használhatatlanná nem vált. A szönyegeket nem kell kicserélni, mert még nem elég kopottak - mondta anyám. Egy ágy legyen olyan, ami az embert haláláig kiszolgálja - mondta nagyapám. Oda kellene hatnunk, hogy a gyártók ne olyan gyatra használati cikkeket termeljenek, amik tönkremennek sokszor még azelőtt, hogy a vásárló a teljes részletet kifizette volna. Pl. tiltakozó levelet elküldeni a környezetvédelmi szerveknek több nyelven, sok aláírással, s felszólítani a minőségellenőrző szerveket, hogy tegyék magasabbra a lécet. Gyerekeinknek pedig ne engedjük a szemetelést azzal a szlogennel, ha előtte senki se dobta volna el az utcán a csikket (bizony, ez a leggyakoribb, még ha nem is hisszük a csemetéinkről, se azt, hogy cigarettázik, se azt, hogy eldobja a csikket, a cólás meg sörös dobozt- poharat, az uzsonna csomagoló anyagjait), akkor ő se tenné.
Közhírré tétetik! Lehet ugyan, hogy csak én vagyok ilyen tájélozatlan, de nagyot csodálkoztam a napokban, hogy van olyan hőtárolós villanybojler, ami a központi fűtésre csatlakoztatható. Mi most az olcsóbb fafűtéssel üzemeltetjük a vegyes tüzelésü kazánt. Közben a melegvíz is "elészül". Most fogjuk beszerelni, remélem csak jókat tudok még mondani róla.
Kedves Magdika!
Mint műszaki ember ebben nem hiszek.Mivel az energia nem vész el csak átalakul, ezért villany bolylerrel nem lehet olyan hőenergiát elő álitani,hogy központi fűtést lehessen üzemeltetni.Ha a hőtárolós kályhákat veszed figyelembe,akkor egy helység fűtésére kb.6 kw os kályha kel, /persze függ a helység nagyságától/, ami nagyságilag kb.20 m2. Akkor egy 100 m2 -es lakás vagy még nagyobb lakás fűtésére mennyi energia kellene? A véleményem,hogy elektromos árammal nem lehet megoldani,mert anyagilag földhöz vágja a tulajt.
Ha valaki meg tudja magyarázni az elenkezőjét, akkor megkövetem magam. Mindent én sem tudhatok.
Ha mégis létezik ilyen, akkor ha lehet valaki tegye közzé,hátha van igény rá.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek