"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne!"
Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!
Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.
A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,
jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és
homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek
a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok
mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).
Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre
serkenteni.
A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása után a
legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.
Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.
Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett
legyen.
Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet
Címkék:
Kedves Zsuzsa ! Amíg a dagadás (és a viszketés) tart,addig tart a probléma. Ha kisebbedik, az jó jel.
Van rá eset hogy viszkető göbcse marad utána és csak nagyon lassan húzódik vissza.De legalább
visszahúzódik. Ha vérmérgezés következne akkor előre halad. A Rivanolos borogatás jó, csak most nem elég.
Most a tennivaló. egy gyulladáscsökkentő hideg teával borogatni állandóan. Ez lehet: körömvirág, kamilla, cickafark,.+menta. Vagy felváltva. És mindennap kérek visszajelzést az én magán oldalamon, amíg az ügy tart.
Szeretettel: Erzsébet
Égésre
Liszt
Éppen kukoricát főztem, és a villát beleszúrtam a forró vízbe, hogy megnézzem hogy kész a kukorica, a villával nem találtam el, és a kezem csúszott be a forró vízbe.
Egy barátom, aki Vietnamban volt katona, pont akkor lépett be házamba mikor ordítottam a fájdalomtól. Kérdezte, hol van sima liszt? Mikor oda adtam egyenesen bele dugta kezemet, és azt mondta hogy tartsam ott 10 percig, amit meg is csináltam. Mesélte, hogy Vietnam-ban egy férfi meggyulladt, és a nagy pánikban egy zsák lisztet rá öntöttek. Nem csak el oltotta a tüzet, de egy hólyag se keletkezett bőrén.
Tehát, ott tartottam kezemet a lisztben 10 percig, és mikor kihúztam, se hólyag se pirosodás se fájdalom nem volt.
Most, ezért a fridge-ben tartok egy csomag lisztet, mert a hideg liszt sokkal hatékonyabb az égésre, mint a szoba hőmérsékletű.
Csoda, ha engem kérdezel. Egyszer a nyelvemet égettem meg, lisztet szortam rá, és 10 perc múlva semmi fájdalmat nem éreztem. Ha megégeted magad, ne tegyed folyó viz alá, csak használd a zacskó lisztet. Sokkal hatékonyabb.
Méz
A méz kiváló természetes gyógyír égésre. Vagy mártsuk bele az égett felületet, vagy kenjük be egy kis mézzel. Lehet hideg vízzel felváltva is alkalmazni. A méz még a mélyebb illetve a már néhány napos égési sérüléseket is meglepően gyorsan gyógyítja. Hasonlóképpen jó műtéti hegek kezelésére.
Almaecet vagy ecet
Mindkettő kiváló, az almaecet talán valamivel hatékonyabb. Ecetes kezelésre szinte azonnal megszűnik az égés okozta fájdalom. Ecetet alkalmazhatunk
a napégette felületre is, megszűnik a csípő érzés és ráadásul nem fog hámlani.
Tojásfehérje
Egyik tanfolyamon tanították, hogy a megégett bőrfelületet kell hideg víz alá tartani, míg a megégett bőrfelület lehűl.
Közben egy tojásfehérjét kicsit felverünk,-azért hogy könnyebben kenhető legyen és több rétegben rákenjük a megégett felületre.
Egy nő odatett vizet forralni. Mikor leakarta venni a tűzről, ráömlött a kezére és egy nagy részen megégette a bőrt. Azonnal hideg vizes csap alá tartotta , míg le nem csillapodott kicsit a tüzessége-bár az erős fájdalom maradt. Azután felütött 2 tojást, a fehérjét kicsit felverte és rákente az égett bőrre. Az rögtön rászáradt és egy hártyát képzett rajta, ami azután megkeményedett (ez tulajdonképp natúr kollagén volt).1 óráig tartott amíg rétegenként rákente az egész tojásfehérjét.
Később már nem érzett fájdalmat és másnap már csak alig volt az égés helye pirosas –barnás.
Eredetileg azt hitte, hogy nagy hegesedések maradnak vissza az égés után, de a legnagyobb csodálatára 10 nap múlva semmi nyoma nem maradt.
Napégésre
Joghurt, árpaliszt, tea
Ha mégis előfordulna, hogy túl sokáig maradtunk a napon, amilyen gyorsan csak tehetjük, kezdjük el hűteni és gyógyítani a bőrünket. A legközismertebb házi gyógyszer a joghurt, ami lehűti a felégett bőrt, helyreállítja a pH-egyensúlyt és elősegíti a gyors gyógyulást. Legjobb erre a célra a natúr, teljes zsírtartalmú joghurt. Kenjük a leégett bőrfelületre, várjunk, amíg átmelegszik, majd mossuk le langyos vízzel. Ismételjük meg naponta többször is. Még hatékonyabb, ha árpalisztet, kurkumát és joghurtot keverünk össze egyenlő arányban.
A másik lehetséges gyorssegély a felégésre a jó erősre főzött tea. Készítsünk nagy kanna erős teát. Ha kihűlt, áztassunk bele egy törölközőt, és borogassuk be vele a leégett testrészt. Ha a szemhéjunk égett le, tehetünk rá kihűlt, használt teafiltert. Fürdővizet is készíthetünk jó sok teával, ha langyosra hűlt, áztassuk magunkat benne 15-20 percig. A teafűben lévő tanninok segítik a bőr gyógyulását.
Aloe, krumpli, levendula
Nagyon hasznos az aloe vera gél is. Önmagában is nagy segítség, de különösen hatékony, ha E-vitamin olajjal és leturmixolt uborkával keverjük el a gélt, és így kenjük az égett testrészre.
Több ezer éves gyógymód a krumplihéjas kötés. A mai orvosok is tapasztalták, hogy kisebb égések esetén a krumplihéjas kötés alkalmazásakor gyorsabb a gyógyulás. A krumplihéj nedvesen tartja a sebet, és a benne lévő antibakteriális anyagok gyorsítják a gyógyulást.
A levendulaolaj is nagyon hatékony a leégések kezelésében, nemcsak az égést gyógyítja, hanem megakadályozza a hámlást is.
Az illóolajokat nagy töménységük miatt nem szabad töményen a bőrre vinni!
Keverjünk 6 cl mandula- vagy olívaolajhoz 9 csepp levendulaolajat, 2 csepp borsmentaolajat és egy csepp fodormentaolajat. Jól rázzuk össze és kenjük a leégett testrészre. Használhatunk a mandulaolaj helyett desztillált vizet is, ekkor naponta többször permetezzük be vele a bőrünket.
Az árnikakrém is gyorssegély a leégett bőrnek. Gyorsan megszünteti a fájdalmat és megakadályozza a hámlást. Az olívaolaj és almaecet egyenlő arányú keveréke is enyhülést ad. Lehetőleg hidegen sajtolt, extra szűz olajat használjunk.
Ne felejtsük el, hogy a meleg napokon, különösen napozás közben még több folyadékra van szükségünk mint általában. Igyunk sok vizet, fogyasszunk sok, vitaminokban gazdag zöldséget és gyümölcsöt, élőflórás joghurtot és olívaolajat, hogy belülről is megvédjük a bőrünket.
Készíts sampont házilag!
Nem lesz másra szükséged, mint szódabikarbónára, vízre, almaecetre vagy citromra/citromlére. Ha szeretnéd, felturbózhatod különféle illóolajokkal, így egy lépésben kezelheted a hajad különféle problémáit is.
Tehát a recept egyszerű, kétféleképpen használhatod, rajtad múlik, Neked melyik válik be, tessék kísérletezni!
TIPP1: az öblítő mixbe tehetsz különféle növényi részeket is, de ilyenkor ne közvetlenül hajmosás előtt készítsd azt el, hogy a hatóanyagoknak legyen idejük kioldódni. Érdemes használat előtt leszűrni! Próbáld ki a fahéjat is (egészben)!
TIPP2: Borsmenta hajvíz, minden hajtípusra: Keverj össze 1 rész almaecetet, 2 rész vízzel és adj hozzá fél résznyi szárított borsmentát. Lassú tűzön főzd tíz percig, majd szűrd le. Hajmosás után dörzsöld a még nedves fejbőrre. Öblítsd le, de rajta is hagyhato
Nyári hajápolás
A nyári tökéletes napozókrém utáni hajszában (Te megtaláltad már? ha nem, sokszor elfelejtkezünk a hajunk és fejbőrünk védelméről, pedig ez ugyanolyan fontos, mint bőrünk épsége, hiszen a káros UV sugarak fejkoronánkban is sok kárt tehetnek.
Ezeknek az egyszerű tippeknek a betartásával már sokat teszel, hogy a szeptembert (is) szép, egészséges hajjal kezd!
Nyári hajkondicionálás a konyhából
Mandulaolajos hajkondícionáló
Keverj össze 1 teáskanálnyi hidegen sajtolt olajat (pl. édesmandula, jojoba) 1 felhabosított tojássárgájával, majd adj hozzá kb. 2,5 dl vizet. Alaposan masszírozd a fejbőrödbe és a hajadba, majd öblítsd le.
Búzacsíra olajos – tejes hajkondícionáló
1 teáskanálnyi búzacsíra olajat keverj össze 2,5 dl vízzel, 1 teáskanálnyi citromlével, 1 tojássárgájával és 1 evőkanál tejjel. Masszírozd a fejbőrbe és a hajadba, majd ecetes vízzel öblítsd le.
Olívás – mézes hajápoló
Kb. 60ml olívaolajat keverj össze ugyanennyi más hidegen sajtolt növényi olajjal, másfél dl vízzel, 2 evőkanál mézzel és kezd el melegíteni. Amikor majdnem forr, vedd le a tűzről, hagyd kihűlni, öntsd egy szórófejes flakonba, és jól rázd össze. A hajadra fújva hagyd hatni 15 percig (rátehetsz egy törölközőt is), majd öblítsd le. Ez a mennyiség több alkalomra is elég, ha nem használod, tartsd hűtőben.
Avokádós – kókusztejes hajápoló
Keverj össze egy kisebb érett, összetört avokádót annyi kókusztejjel, amennyit felvesz (ne rakj bele túl sokat, mert lefolyik a hajadról), kend a hajadra, és hagyd is rajta 10-15 percig, majd öblíts.
Mézes – banános hajápoló
1 nagyobb érett, összetört banánt keverj össze 1 evőkanál mézzel. Nedves hajra vidd fel a keveréket, és ha van időd, akár 1 órán keresztül is rajta hagyhatod. Minél tovább, annál jobb! Utána mosd ki.
Levendulás - aloés kényeztető hajkondícionáló
Fél csészényi aloe vera gélt (a legjobb közvetlenül a növényről szedni) keverj össze 120ml kókusztejjel, 1 csésze áttört papajával, 2 csepp levendula illóolajjal és fél csésze zsíros tejjel. Botmixerrel keverd össze a hozzávalókat, hajmosás után vidd fel tincsenként a hajra, és a fejbőrbe is masszírozz belőle. Öblítsd le.
Mézes hajápoló
Hajmosás és hajkondícionálás után még egy kis extra kényeztetés: 1 kávéskanálnyi mézet keverj össze 1 liter vízzel és ezzel öblítsd le a hajad. Lemosni nem kell!
Rizslisztes mélyhidratálás
6 evőkanál rizslisztet keverj össze annyi vízzel, hogy jól kenhető pasztát kapj. Hajmosás után vidd fel a hajadra, egy nedves, előmelegített törölközővel tekerd be, és hagyd hatni 30 percig. Ha letelt, újra mosd meg a hajad – és már kész is!
Kedves Ilona! Így hogy hullik a hajam, elég tág fogalom...Az orvos nem tud mit kezdeni vele.Bármi okozhatja.
Jó lenne az okot is tudni. Csak tippelni lehet.
Zárójelbe jegyzem meg, hogy több kérdést igényel: azt hogy mennyire hullik?, mióta hullik?, mi történhetett
akkor?, mire javul vagy rosszabbodik? hogy hullik? társtünetek, esetleg betegségek?-megannyi kérdés.
Tuti természetes szer nincsen rá.
Addig be kell tartani a haj gondozását, ápolását, kényeztetését, no és a természetes életmódot.
A kor előre haladtával úgyis csak tüneti szert tudunk felírni.Üdv. Erzsébet
kedves Ilona! olvasom a problémád a hajhullással kapcsolatban! Nekem egy 100 mg Selent tartalmazó vitamin segített. Lehet a Selent magába is, de ugyanolyan drága mint más vitaminokkal kombinálva. Ugyhogy miét ne? ´
üdvözlettel
Irén
Üdvözöljük az
Erdélyi magyarok a világban közösségében!
PayPal segítségével
átutalással
nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB
Az adományozás adómentes.
© 2024 Created by erdelyimagyarok.com. Működteti:
Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!
Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.